Hakkımızda

Hipokrat der ki “ Yiyecekleriniz ilacınız olsun, ilaçlarınız yiyeceğiniz olmasın “

Bu sözü ilke edinerek kurulmuş olan Mavi Ambar Organik ve Doğal Gıda Ürünleri ,doğaya ve toprağa saygı duyan, tohumuna sahip çıkmanın ülkesinin geleceği için önemini anlamış, bedensel ve zihinsel sağlığın tüketilen gıda maddeleri ile ilişkisini kavramış bilinçli tüketiciler ile yola çıkıp daha fazla kişiye ulaşmak için üretim yapmayı kendine hedef ve ilke edinmiştir. Bu yolda ülke ekonomisine katma değer yaratan bir işletme haline gelmek en büyük hedefimizdir.

Organik gıda ürünleri ne kadar çok talep görürse, o kadar daha ucuza üretilebilecektir. Yerel ve organik tohumlarla geleneksel olarak yetiştirilen tarım ürünleri, yerel civcivler ile büyüyen organik tavuk sektörüne rağbetin artması ülkemizin unutmaya başladığı sağlıklı toplum ve sağlıklı yetişen gelecek nesillerimiz için oldukça önemlidir.

Organik gıda tüketiminde dikkat edilmesi gerekenler şunlardır.
1. Organik gıdalar hakkında doğru bilgi sahibi olmak için araştırmakta fayda var.
2. Ürün ambalajında Tarım Bakanlığı’nın organik gıda logosunu arayın. Sertifikasyonunu tamamlamış ürünlerde sertifika firması ( çoğunluğu uluslar arası firmalardır ) logosuna dikkat edin.
3. Organik ürünlerde kesinlikle katkı maddesi bulunmaz. Ürün içeriğinde yazıyorsa organik değildir.
4. Hemen hemen tüm gıda ürünleri organik olarak üretilebilmektedir. Üretim koşulları kadar saklama koşullarına da uyulmuş ürünleri tercih edilmelidir.