Organik Beslenme Neden Önemlidir ?

Organik Beslenme Neden Önemlidir ?

Organik Beslenme Neden Önemlidir ?

calendar_today25/11/2020

1- Amerika’ da Çevre Koruma Birimi’ nin hazırladığı rapora göre 1994-95 yılları arasında her yıl 911 milyon pound sentetik tarım ilacının klasik tarımsal ürünlere uygulandığı ortaya çıktı.

Çevre Koruma Birimi’ nin Koruma Ofisine göre de yıllık 2.2 milyon pound tarım ilaçları ve zehirli maddeler kullanılmaktadır. Tarım ilaçları sadece klasik ürünlere değil, evlerde, bahçelerde, okullarda, ofislerde, manavlarda, golf kurslarında ve parklarda kullanıldığı görüldü.

Besin ve Çevre çalışmasında, tüketicilerin yüzde 86sı sağlıkları ve yaşadıkları çevre arasındaki ilişkinin onların sağlık durumunu etkilediğini belirtti. 1945ten beri Amerika’ da böcek istilasından kaybedilen ürün sayısı neredeyse ikiye katlandı bu de böcek zehirlerinin kullanımını on katına çıkardı.

Bugün bilinen 71 kanserojen tarım ilacı besin ürünlerine sıkılıyor.

1997 yılında yapılan bir araştırmaya göre, tarım sektöründeki meslek yaralanmalarının yüzde 14ü, ölümlerin yüzde 10 u tarım ilaçları yüzünden kaynaklanıyor. ( Kaynak: Uluslararası İşverme Kurumu ).

Birleşik Devletler Genel Finans Ofisi’ ne göre, ithal edilen mevye ve sebzelerin sadece yüzde biri Besin ve İlaç Yönetimi tarafından yasadışı tarım ilacı kullanımı konusunda test ediliyor.